Prezentare
![Prezentare](https://univcb.ro/storage/temp/public/imageresizecache/b8e/4bc/f60/b8e4bcf6064d2a20b78394beb8f22e85cae38b87b8e0c49099c96d31fe0dab04.webp)
Facultatea de Ştiinţe Juridice, Administrative şi ale Comunicării din Piteşti a început să funcţioneze în anul 2000, ca urmare a autorizării de către Consiliul Naţional de Evaluare Academică şi Acreditare a specializării duble: „Jurnalism şi Relaţii publice".
În anul 2002, în urma îngustării nomenclatorului de specializări, pe de o parte şi existenţei specializării duble pe de altă parte, Ministerul Educaţiei şi Cercetării a luat decizia aprobării a două specializări distincte: „Comunicare şi relaţii publice" şi „Jurnalism".
Din anul 2003, a fost autorizat să funcţioneze programul de studii universitare de licenţă "Administraţie publică", căruia i se adaugă în 2005 programele „Drept" şi „Relaţii internaţionale şi studii europene".
Conducere
PRODECAN – Conf. univ. dr. Cristina Șerbănică
Activitate
Plan operațional (link)
Plan de cercetare (link)
Plan de activități (link)
Îndrumători de an (link)
Contact
SECRETAR ȘEF - Mihaela Costescu.
Adresă: Pitești, Calea Bascovului nr. 2A, jud. Argeș.
Telefon: 0248/212627, Secretariat.
E-mail: fsjac@yahoo.com.