Comportamente de risc la adolescenți

Eveniment organizat în data de 25 aprilie 2024, ora 11.00, în Aula Magna din cadrul Universității Constantin Brâncoveanu din Pitești, dedicat elevilor de liceu, profesorilor îndrumători și studenților.

În cadrul acestei întâlniri, împreună cu specialiști, vom identifica și dezbate situații ce pot fi periculoase, vom găsi strategii și soluții pentru a ajuta tinerii să facă față bullying-ului, să comunice și să se protejeze atunci când sunt expuși drogurilor și altor substanțe toxice, agresiunilor, infracțiunilor.

Ne dorim ca împreună, instituții specializate, profesori, părinți, comunitate, să ne implicăm în educație și să ne protejăm tinerii.

Evenimentul este organizat cu sprijinul: Inspectoratului de Poliție Județean Argeș, Penitenciarului Mioveni și al Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Argeș.