Conferința de lansare a ghidurilor “Construiește-ți viitorul” și “Eu aleg” by Maxwell România

Investim în tineri, investim în viitor.

În data de 7 Noiembrie, în Aula Universității Constantin Brâncoveanu din Pitești a avut loc conferința de lansare a ghidurilor „Construiește-ți viitorul” și “Eu Aleg”, create de Asociația Maxwell România.

“Construiește-ți viitorul” precum și “Eu Aleg”, își propun să devină manuale de referință pentru orele de dirigenție. Ghidurile au la bază teme actuale, în concordanță cu nevoile elevilor, dar și cu specificul învățământului românesc, pentru echiparea cu competențe de viață.

Asociația Maxwell România este creată dupa modelul Maxwell Leadership Foundation din SUA, una dintre asociațiile importante din lume în domeniul leadership-ului, care contribuie, alături de familie, școală și comunitate, la educația și dezvoltarea personală a tinerilor din România prin activități derulate în mediul școlar, în cadrul Programului MaxLeaders.

Le mulțumim tuturor celor care au ales să ne fie alături în cadrul evenimentului!