Festivitatea de Absolvire, Promoția 2024 Râmnicu Vâlcea

Bucurie și emoții la Festivitatea de absolvire a studiilor universitare, promoția 2024.

Mulțumim invitaților noștri, reprezentanți ai Consiliului Județean, Primăriei Râmnicu Vâlcea, Bibliotecii Județene Antim Ivireanul Vâlcea, CECCAR; mulțumim cadrelor didactice universitare ce au îndrumat și pregătit generații și generații de studenți; mulțumim studenților noștri, protagoniștii acestui emoționant eveniment, și nu în ultim rând, mulțumim familiilor acestora pentru susținere și devotament.

Acest eveniment produce o imensă bucurie dar și o tristețe, care, trăite în același timp, ne copleșesc. Ne întrebăm cum se întâmplă aceasta, însă totul rămâne o mare taină. O simți, o vezi în ochii tuturor, dar nu o poți cuprinde în cuvinte. Am reușit, prin ceea ce clădim și trăim an de an, împreună, coordonați de același ritm al gândirii și simțirii, să dezvoltăm comunitatea academică „Constantin Brâncoveanu”, cea a brâncovenilor, care an de an crește frumos și constant.

Le dorim studenților noștri să viseze propriul vis, nu al altora; să se împrietenească cu trecutul, să poată privi în viitor, dar să trăiască întotdeauna în prezent; să clădească încrederea pe atuuri; să concureze mai ales cu ei înșiși; să iubească, totul are un rost, chiar dacă nu totul se explică; să respirăm împreună adânc.

Facultatea a fost despre profesionalism, prietenii și viață, însă acum începe viața! Mult success!